[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
Gamezone • View topic - Прунцът, или изкуството да си въобразяваш че властваш

Gamezone

Gamezone
It is currently 20 Sep 2019, 12:07

All times are UTC + 2 hours

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: 06 Nov 2009, 14:06 
Върховен Адмирал

Прунцът, или изкуството да си въобразяваш че властваш - Мишкиавели

Всичко което ще кажа тук ми се струва толкова логично и близко до един здрав разум, че направо ме е срам че се налага да го обяснявам, защото явно някои хора губят връзката с реалността.

Педи доста време (май вече над 2 години) на форума стана едно малко превратче. Аквариус под натиска на общественото мнение и собествения мързел сдаде едноличната си власт в ръцете на народа ;) Тогава ние (народът - или поне активната част от него) решихме да съставим системата така че никога повече един човек да няма подобна власт над форума. За това ние имахме няколко основания:

1. Един човек рядко може да бъде обективен, и освен това често е изкушен да приема своите принципи за общовалидни и единствените верни. Това от своя страна често влиза в конфликт с принципите и ценностите на другите. Получава се нещо като - всеки с принципите си, но само аз мога и да банвам според моите.
2. Този форум отдавна загърби своят частен характер. Тоест реално той няма собственик, макар хостинга да се води на едно определено име (ако не греша на blue). Този хостинг в различни времеви периоди се плаща от различни хора на принципа на доброволно пожертвование на минимални средства - сумата наистина е смешна - като това дарение не прави никого акционер или съсобственик. Това се налага от факта че този форум надживя няколко поколения, мнозина от тези които са били сред първите му посетители вече отдавна не са сред нас (на форума имам пред вид), но техният труд все още е на форума под формата на постовете писани от тях. Тоест собствеността на хостинга и плащането на жълти стотинки за него, в никакъв случай не може да дава право на власт/собственост над едно интелектуално богаство съхранявано на този хостинг.
3. Печалният опит с Аквариус произтичащ от загърбването на горните две истини.

Тогава се създаде екип, чиято роля трябваше да бъде единствено и само да взема решения по много сериозни въпроси - например перманентен бан, смяна на хостинга, промяна на домейна, смяната на форумната система (технически и като подредба), избор на модераторите на сакциите. Всеки един от членовете на екипа трябваше да има само глас в събранието на Екипа, но във всяко едно отношение той оставаше обикновен потребител. В секциите модерираха назначените модератори и никой не трябваше да им се бърка освен ако те прекалят с модерирането и се наложи да бъдат поставени на място или сменени. Две лица от екипа получиха администраторски права, като нямаха право да ги ползват за друго освен да привеждат в изпълнение решенията на екипа. Тоест ако Екипа реши да назначи Кор Ангера за модератор на КРИ, Администратора му дава модераторски права. Администратора няма право по свое усмотрения да затваря теми, да трие постове, да цензурира потребители, да променя каквото и да било по форумите. Той просто е човекът който държи чука и чака да му кажат какво да направи с него. Няма право да го ползва по свое усмотрение.

Правилата от друга страна не бяха писани за потребителите , а за модераторите. Един потребител на форума не е необходимо да знае правилата на изуст. Ако той неволно или в състояние на афект ги наруши, модератора тгрябва да му посочи кое правило е нарушил - това е идеята за системата от наказанията в старите правила. Колко от баннатите от Яго са получили предупреждение преди това - Шарки ? Конана? Георги? Аз? Не, обикновено това става чак като попитаме, ама защо сме баннати. Но това ще разгледам по-късно по-подробно с конкретните случаи.

Правилата ограничават произвола на модераторите и Екипа , а не на потребителите. На потребителите в правилата се забранява това което е забранено от наказателното право на всяка една цивилизована държава, вкл и България (не бъркайте просперираща с цивилизована - има и бедни цивилизовани държави). Екипът и Модеротароти не са господарите на форума - те нямат на това никакво право, нито юридически, нито морално - те са служители на форума. При това служители на доброволни начала. И като служители трябва да спазват трудова дисциплина посочена във правилата. Ако на служителя му е тежко или го мързи, просто си подава отставката - не може да нарушава правилата. Потребителя от своя страна е клиентът - той се ползва от услугата. При това той не дължи нищо на административния екип - защото този екип е поел задължженията доброволно и безкористно - тоест без да очаква облаги от това, а само от алтруистични подбуди и влечение към общественополезна дейност. Клиентът може от време на време да се държи некултурну - може да вика, може да пуска тема в грешен раздел, дори може да се поскарла с някого. Администрацията е длъжна учтиво да му обясни с какво нарушава правилата и да намери начин за компромис - да поговори с потребителя и да решат заедно проблема, да премести темата като кажи на потребителя защо и къде е преместена, да се опита да примири страните или поне да уталожи напрежението. Модераторът няма право да решава кога една тема се е изчерпала, защото тя се изчерпва само в момента в който вече никой от форума не иска да се изкаже в нея. Модераторът не може да решава коя тема е допустима за този форум и коя не е, особено когато в темата взимат участие повече от един потребител и тя не нарушава правилата на форума.

Никой няма право да налага своите виждания за морал на потребителите. Форумът никога не се е борил за красота на езика - това е доказано с факта че все още се търпи присъствието на Принца. Правилата не могат да се прилагат механично и затова се прилагат само в конкретно заявени случаи. Например според старите правила обидно се смята само онова обръщение от един потребител към друг, когато пострадалият се е оплакал на модератора. Защо? Защото когато кажа на Станимир че е педерас, това носи съвсем друг заряд от това да кажа на Принца че е педерас. Думите са същите, но в единият случай е приятелска фамилиарност, в другия е показване на отвращение (с елементи на хомофобия).

Един човек не може и не трябва да огрява навсякъде. И тук стигаме до сегашното положение на форума:

Имаме Яго, който сънува че работи в екип. ОТ посочените от него лица Станимир и Конан поне пред мен заявяват че не участват и не желаят да участват във взимането на решения. Ако тръгнат да отричат - мога да цитирам разговорите ми с тях в ICQ. Ако лъжат - да се уточнят кого именно лъжат и защо.

Ето какво споделя друг член на екипа. Предлагам разговора като цял без съкращения - може да се види че по никакъв начин не съм предизвиквал този разговор или насочвал в определена тема:

Quote:
[12:37:31] Cheshire Werecat: гук ли си? ;)
[12:37:52] Cheshire Werecat: тук*
[12:41:33] Радостин Стефанов: mda
[12:41:45] Cheshire Werecat: може лби да те помоля за една слуга ;)
[12:41:50] Радостин Стефанов: сподели
[12:42:00] Cheshire Werecat: да ми кажеш от коя дата е първият пост в темата Решенията на Екипа във Метафорума
[12:42:07] Радостин Стефанов: момент
[12:42:29] Радостин Стефанов: тази тема ли
[12:42:31] Радостин Стефанов: Решения на Екипа, засягащи потребителите
[12:42:37] Cheshire Werecat: дя
[12:42:42] Радостин Стефанов: 11.07.2007
[12:42:51] Cheshire Werecat: мерси
[12:43:03] Радостин Стефанов: интересно ама следващите са с по задна дата :)
[12:45:07] Cheshire Werecat: ?
[12:50:47] Радостин Стефанов: ми втори пост е 17.07.2006
[12:51:04] Радостин Стефанов: б.т.в Нещо много се забатачиха нещата у форума
[12:51:16] Cheshire Werecat: вероятно отчита подледна дата на едитването на поста
[12:51:43] Радостин Стефанов: тъпото е че Яго ми казва да изтрвам неща които според мене са в реда на нещата
[12:51:58] Радостин Стефанов: усещам че май няма да продължава така
[12:54:20] Cheshire Werecat: съжелявам да го чуя, но не се изненадвам
[12:54:45] Cheshire Werecat: за съжаление няма какво да направя - не само че не съм в Екипа, ми дори съм и с бан ;)
[12:55:41] Радостин Стефанов: не мисля че в момента има екип
[12:55:50] Cheshire Werecat: така твърди Яго ;)
[12:55:55] Радостин Стефанов: Яго си прави някакви негови идеи и реализации и това е екипноста
[12:55:57] Cheshire Werecat: нали дори списък публикува
[12:56:03] Радостин Стефанов: ние акламираме
[12:56:11] Cheshire Werecat: еми щом акламирате
[12:56:17] Cheshire Werecat: значи сте съгласни
[12:56:24] Cheshire Werecat: а като сте съгласни защо се оплакваш ;)
[12:56:32] Радостин Стефанов: всъщост аз и един ред нямам в обсъжданията
[12:56:42] Радостин Стефанов: просто чистя спама
[12:56:57] Радостин Стефанов: всички "политически" модерации си ги прави един човек
[13:00:10] Cheshire Werecat: прекрасно знам това
[13:06:24] Радостин Стефанов: най якия ред от тайните правила е :
[13:06:25] Радостин Стефанов: Аз взимам решения, като се съобразявам с мнението на всеки от останалите когато мога(или преценя за правилно), особено с това на Станимир
[13:07:03] Cheshire Werecat: като Станимир отрича да дава мнение ;)
[13:07:16] Радостин Стефанов: еми не съм забелязъл да е давал мнение
[13:07:29] Радостин Стефанов: но във фантазията на Яго има дискусия
[13:07:47] Cheshire Werecat: незнам дали осъзнаваш, но това което казваш мога да го използвам ;)
[13:08:09] Cheshire Werecat: затова те моля или да разрешиш да те цитирам или да приключим разговора още сега ;)
[13:09:04] Радостин Стефанов: цитирай
[13:09:11] Cheshire Werecat: мерси ;)
[13:09:15] Радостин Стефанов: аз не се боря или нещо
[13:09:24] Cheshire Werecat: и аз не се боря
[13:09:31] Cheshire Werecat: просто се надявам да се осъзнаят
[13:09:32] Радостин Стефанов: просто си посещавам форума за инфо за ролевите игри
[13:10:13] Радостин Стефанов: представям си - ДАНС доклад изпада от съвестен служител ХАХА
[13:11:15] Cheshire Werecat: ха ха ха
[13:15:26] Радостин Стефанов: всъщост аз съм коментирал някои неща
[13:15:32] Радостин Стефанов: но те не бяха одобрени
[13:15:39] Cheshire Werecat: от Екипа ;)
[13:15:48] Радостин Стефанов: да

Радостин Стефанов ака Кор Ангер, между другото е ЕДИНСТВЕНИЯТ член на "Екипа", който може да се каже е избран от потребителите. Да напомня че той бе избран след като потребителите решиха че Яго не е способен/компетентен/подходящ да бъде модератор. Оправданието на Станимир "Махнахме Яго за да не ми мрънка Авис" очевидно е глупаво , защото ако зависеше от моето мрънкане , едва ли бих бил баннат в момента. Та този същия Яго по неасни на никого механизми стана изведнъж от детрониран модератор на Компютърни Ролеви Игри, Цар-Господар на Форума, прикачвайки съм името си и титлата Екип явно.

Quote:
Avisian ‎(02.11.2009 г. 11:53): все по-плашещо взема да става . Яго упорито продължава да говори за себе си в множествено число
CTAHuMuP ‎(02.11.2009 г. 11:55): Неска сутринта ме звъня да ме пита що Авис му пишел, че няма екип и че сам вземал решения, след като екип има
Avisian ‎(02.11.2009 г. 11:55): ми щото му го казах
Avisian ‎(02.11.2009 г. 11:56): що? има ли екип?
Avisian ‎(02.11.2009 г. 11:56):щото ти все отричаш да си от него и казваш че не искаш да взимаш никакви решения и ала бала
Avisian ‎(02.11.2009 г. 11:56):Конана твърди че е напуснал екипа
Avisian ‎(02.11.2009 г. 11:56):освен ако има някакъв таен екип на Яго
CTAHuMuP ‎(02.11.2009 г. 11:56):Не знам Конан кво твърди, но все още има достъп до Задната и коментира някви неща там
Avisian ‎(02.11.2009 г. 11:57):[11:56:43] Георги Павлов: между другото половината посещения от гугъл към форума идват чрез търсене на "орлин широв", другата половина, дори повече са "херцог авис" и "владимир крилов" :))))
Avisian ‎(02.11.2009 г. 11:57):ха ха ха ха
CTAHuMuP ‎(02.11.2009 г. 11:57):А "екипът" има съвещателна стойност, иначе 1 човек взема решенията
CTAHuMuP ‎(02.11.2009 г. 11:57):Не се гласува или някви такива
Avisian ‎(02.11.2009 г. 11:57):ха ха ха Стане не се излагай
CTAHuMuP ‎(02.11.2009 г. 11:57):Поне аз не съм гласувал никъде в близките месеци
Avisian ‎(02.11.2009 г. 11:57):съвещателна стойност ха ха ха
Avisian ‎(02.11.2009 г. 11:58):Тоест Екип е Яго
Avisian ‎(02.11.2009 г. 11:58):и взима решенията екипно - тоест еднолично
Avisian ‎(02.11.2009 г. 11:59):с кого се съветва за да се лъже сам себе си е ирелевантно
CTAHuMuP ‎(02.11.2009 г. 12:00):Не знам и не ми пука, важното е, че ме събуди в 8 часа сутринта да ме занимава
Avisian ‎(02.11.2009 г. 12:01):аз ти казвам отдавна че е болен
CTAHuMuP ‎(02.11.2009 г. 12:01):Не знам на какъв език трябва да кажа, че не искам да се занимавам с глупости, за да спра да се занимавам наистина

И още един член на Екипа:

Quote:
Avisian ‎(02.11.2009 г. 12:55):баси как ме сърбят ръцете
Avisian ‎(02.11.2009 г. 12:56):искам да му зашлевя на Яго 2-3 шамара
Conan ‎(02.11.2009 г. 12:56):хаха
Conan ‎(02.11.2009 г. 12:56):какво е направил той
Avisian ‎(02.11.2009 г. 12:56):дано се запази това настроение до петъка
Conan ‎(02.11.2009 г. 12:56):някидиотщнта
Avisian ‎(02.11.2009 г. 12:56):все същите
Conan ‎(02.11.2009 г. 12:57):не го разбирам с тяи глупости
Avisian ‎(02.11.2009 г. 12:57):говори за себе си в множествено число, пуска правила на форума които в същия ден сам нарушава и банва хора които не нарушават пуснатите от него правила въз основа на някакви правила дето ги няма в правилата
Avisian ‎(02.11.2009 г. 12:57):затова съм решилм да го пребия ха ха ха
Avisian ‎(02.11.2009 г. 12:57):явно с думи не става
Conan ‎(02.11.2009 г. 12:58):нещо го хваща янинщината яго
Conan ‎(02.11.2009 г. 1:00):да това е идиотщина

Та според мен това е доста красноречиво за авторитета който вдъхва Яго като Администратор, освен че заема тази длъжност в следствие на безсъвестно узурпиране. И тук дойде време до конкретният случай - моят. Междуврумено ще броим нарушенията ;)

Незнам дали знаете, но преди около месец и нещо бях пуснал една тема в общи приказки. Тя се казваше "[Игра] Мълчанка". Темата съдържаше само една точка в нея и заглавие. Пусната бе с цел забавление в съответната за това секция за общи приказки - по стечение на обстоятелството тя така и се казва "Общи приказки". Бързо набра популярност и за отрицателно време в нея взеха участие почти всичките от активните посетители на форума. За разлика от другите темви които ползваме за забавление тази тема никого не обиждаше и не създаваше никакви конфликти - хората просто си играха на асоциации. Някои пускаха празни постове, други пускаха част от текст в който няма смискъл и реално е смислово мълчание, други пускаха снимки изобразяващи икони на мълчанието. Общо взето темата неочаквано пробуди и креативизъм, а не само кретинизъм както става обикновено. До тук никакво нарушение на правилата (и след това те ще ми казват че написаните от мен правила били строги - след като банват хора за неща които дори ги няма вътре ха ха ха).

Та така:

1 Рунд:
- Авис пуска тема Мълчанка. Потребителите се забавляват. - няма нарушения
- Яго изтрива темата , без никакво съобщение или предупреждение, нито на автора, нито на форума, нито на Екипа - Яго нарушава правилото като модерира секцията, в която не е модератор - 1; Яго нарушава правилото, че авторът на изтритата тема трябва да получи ЛС с обяснение как е нарушил парвилата - 2; Яго изтрива тема която всъщност не нарушава нито едно от правилата - 3; Яго действа напълно своеволно без да се съветва с модератора на секцията и други членове на екипа, което по-късно води до нови нарушения.

2. Рунд:
- Авис е в недоумение - темата я няма. Никакви съобщения на ЛС, никой не му казва нищо. Пуска Мълчанка 2. Отново успешна тема с участие на няколко редовни потребители. Никого не закачат, на никого не пречат, правила не нарушават.
- Темата отново изчезва. Този път я изтрива Конан, който го прави мислике си че предишната е изтрита от модератора на секцията и че аз съм бил уведомен за това. Нормално е за го мисли след като е имал няколко разговора със Станимир да не се бърка в неговата секция без негово разрешение. - може да се каже че Яго отново печели точка - 4:0 Но и конана естествено можеше да ме попита в ICQ ;)

3. Рунд:
- Авис вече на пук пуска Мълчанка 3, за да види до къде ще стигне този произвол. - Все така няма нарушение на правилата и нито едно предупреждение или съобщение от Екипа на форума.
- Темата е изтрита и потребителят получава ограничаване на достъпа до всички секции на форума освен Форумните ролеви игри за неопределено време. Да броим:
а. Прескочени са няколко от заявените степени на наказение , такива като предупреждение и времено ограничаване на достъп. 5:0 ца Яго
б. Няма го в правилата, но е логично при възможност да ограничиш достъпа на потребителя до определени форуми, да го направиш само за секцията в която е било направено нарушението (което всъщност го няма, но карай да върви). В старите правила не бе предвидено, защото нямаше такава функция чисто технически. Може би това е свързано с това че същият този потребител в същият този момент водеше разгорешен спор със същият този Яго в една тема посветена на Компютърните игри и е прекрасен повод да се затрие опонент. Но надявам се не такъв е случая, защото прилича на евтин политически трилър. Склонен съм да го отнеса просто към персонална неадекватност на управителя.

4. Рунд
- Авис излежава своето наказание - явно го излежава вместо Яго, който е натрупал цели пет груби нарушения на правилника и то в качеството си на член на Администрацията.
- Яго пуска нови правила, което освобождават Администрацията от каквито и да било задължения, запазвайки при това всичките задължения на потребителите. Изпускат само едно от тях - Потребителят да няма право да си създава втори акаунт.
- Авис се възползва от новата свобода и създава нов акаунт. Което не протеворичи на НОВИТЕ правила. Получава Бан - отново без предупреждение, без контакт с потребителя - просто грубо и категорично волеизявление на едноличната власт.

6:0 - Аз просто се чувствам като българският национален отбор по футбол ;) Разбит до дупка.

При това може би някой от вас се заблуждава че банът ми е сложен в резултат на решение на Екипа?

Нека ви напомня един цитат от изказването на Радостин:

[13:06:24] Радостин Стефанов: най якия ред от тайните правила е :
[13:06:25] Радостин Стефанов: Аз взимам решения, като се съобразявам с мнението на всеки от останалите когато мога(или преценя за правилно), особено с това на Станимир

Та възникват въпроси:

1. С какво Яго е заслужил да властва над всички останали потребители на този форум? С какво той е по-добър и кое е това нещо което да му дава право самостоятелно да се разпорежда със натрупаният интелектуален архив на форум съществуващ вече близо 10 години. Какво му дава правото да приценява коя тема е подходяща за този форум и коя не е. Кое му дава правото самостоятелно да решава че неговата власт е неоспорвана и никой няма право да я оспорва под заплаха от бан?
2. Този въпрос е към Станимир и Конана - Вие наистина ли си мислите че можете да сте част от този "Екип" и да твърдите че не сте виновни за нищо, защото не учмаствате във вземането на решения?
3. Въпрос към целият Екип: Вие въобще имате ли съвест? И на какво точно си мислите че играете?

Лично към Яго: Както си спомняш имаме уговорка с теб за среща следващият петък - надявам се да не я забравиш. До тогава очаквам да ми поднесеш извиненията си и да ми махнеш банак и ограниченията над писането на форума. В противен случай ще се чувствам лично и неправомерно засегнат и ще изисквам сатисфакция (удовлетворение). Тоест срещата наистина ще бъде дуел. И ако от страх да отговаряш като мъж за своите немъжки (както и неженски) постъпки и мислиш само да се криеш зад бановете и администраторски права, то помни че аз ще си получа удовлетворението рано или късно, просто този път "банът без предупреждение" ще бъде за теб. Казвам го открито и на всеослушание. И колкото и да ми говориш че проблемите не ске решават с насилие, мога само да отговора, че ти не ми оставяш друг избор.

И веднага заявявам, че когато ми махнеш бана, в което не се съмнявам че рано или късно ще стане, и ако все още ти си Екипът, ще трябва да спориш с мен открито пред форума и пред другите потребители и да докажеш своето право , което засега ти чисто и просто си откраднал или ти е било неправомерно подарено.

Благодаря за вниманието.
Ваш любвеобилен Авис.

P.S. И това не е само в Екипа:

Quote:
Xopxe ‎(05.11.2009 г. 1:09):Ти може много да дразниш ужасно много на моменти, но в сравнение със сегашните дивотии, си логичен и с ясни позиции.
Xopxe ‎(05.11.2009 г. 1:10):Вземи направи нещо, ще се затрие тоя форум, а тъкмо почна да ми става комфортно в него.
Avisian ‎(05.11.2009 г. 1:43):вече нищо не мога
Avisian ‎(05.11.2009 г. 1:43):банаха ме по IP
Avisian ‎(05.11.2009 г. 1:43):само екса ме забавлява със софизмите на Яго като ми ги цитира м Скайпа
Xopxe ‎(05.11.2009 г. 1:43):тъпо.
Xopxe ‎(05.11.2009 г. 1:44):Дори не са обявили никъде твоя бан.

Е не като да кажеш че ни сближават топли чувства с Хорхе , особено след като се счепкахме на един друг форум ;)

Profile  

PostPosted: 06 Nov 2009, 15:38 

xsmind wrote:

Авис представя становището си ясно и защото поставя сериозни въпроси искам да чуя отговор от Яго и не само. Кой в крайна сметка поема отговорност за форума и решенията касаещи го? Нужни ли са толкова дрязги?

Според са нужни две насоки на развитие за подобряване на форума:

1. Не бива да се прекалява с правилата.

2 Когато правилата са нарушени да не се бърза със санкции, защото така само се губи контрол и се увеличава хаоса. С пояснения и диалог грешките могат да се коригират по-добре.

И накратко: "Не бъди гъз, щото няма те търпят" - правило, което всеки от нас е нарушавал, Яго и Авис също.

Profile  

PostPosted: 09 Nov 2009, 12:55 
Прунц

Quote:
Кой в крайна сметка поема отговорност за форума и решенията касаещи го? Нужни ли са толкова дрязги?

Който и да е, стига да е обективен ще наказва Авис до дупка ! Защото това е най-системният, наглият, непоправимият нарушител на форума. Той може да предлага правила да ги измисля и регулира, при това добре. Но да ги спазва му е абсолютно чуждо.

Profile  

PostPosted: 09 Nov 2009, 14:32 
Върховен Адмирал

Въх! Убийте ме на място - не виждам нито една грешка! Явно не е трудно - сега остава да има и смисъл в постовете ти и може да станеш човек ;)

Profile  

PostPosted: 09 Nov 2009, 14:33 
Site Admin

Така е, принце, но дори и когато наказват Авис, трябва да е по правилата. А, не по убеждения.

Profile  

PostPosted: 09 Nov 2009, 16:41 
Прунц

Ексе, идеята ми беше, че незнам всички правила. Бях ги поглеждал, но не ги помня добре, както и да е. Авис се държи неморално, провокативно, цинично и прочие, което е достатъчно за да е наказан по всички нормални устави и правила. Поведението му е неописуемо. Така че актуализирайте си правилата, ако за тези му постъпки той остава ,, играещ по правилата " . Вместо Яго, които го е поставил на мястото му да изпада в позицията на виновник, което е абсурдно и го има само тук в България !!! Разбира се продължавайте с баджанащината и дабъл стандарта. Когато двамата с Авис получихме бан за по 4 седмици мисля, можеш да намериш причините за това в някоя тема, където сме се солили. Да видиш как си е позволявал той да говори, какви отявлени обиди е нанасял и как получава равно наказание заедно с мен. А аз чисто и просто се защитавах и то с умерен език. Да споменавам ли и неговата репутация, която е доказана от преди да дойда и всеки тук знае, че той е провокатора на повечето скандали. Защо казвам тези неща, чисто като пример. За да има обективни правила, те трябва да изучават и степеннта на нарушението. Тоест при нашия случей, ако той получава 4 седмици, то аз трябваше да получа 1-2. Вместо всички в кюпа, което беше несправедливо предвид обстоятелствата.

Profile  

PostPosted: 09 Nov 2009, 18:49 
Върховен Адмирал

Принце, един съвет - когато старите кучета се джафкат по стари въпроси. Просот не се меси - нито ни познаваш, нито ни знаеш отношенията, нито раезбираш за какво се говори. Аз съм бил банван много пъти - в повечето случаи по собствено настояване, когато усетя че съм заслужил, но администрацията не взема мерки. Никога не съм протестирал срещу заслужен бан. Единственият двоен стандарт който някога е бил прилаган към мен е че никога не ми е бил налаган вечен бан ;)

Що се касае за отношението ми към теб - аз съм един отмалкото на онзи форум който е склонен да даде шанс на новака - затова може би не помниш но в началото бях единственият който те защитаваше. Ти се показа недостоен - изложи и себе си и мен, който ти даде кредит на доверие. Ти не само не го върна но и заборча. Така че не очаквай от мен уважение към една личност, която не уважава жеста който му е направен. Много пъэти съм ти го казвал ама ти не ми вярваш - не си баннат на онзи форум защото на Станимир му е забавно да има масакри и да гледа как те наливам, а Яго няма да те банне защото гони ефтин популизъм.

Тук обаче не е обществен форум, тук е мое лично пространство - не ми пречиш засега, но не злоупотребявай с гостоприемството ми ;)

Profile  

PostPosted: 10 Nov 2009, 12:03 
Site Admin

Според правилата в рпгбг, и нови и стари и всякакви, мен трябваше да ме баннат поне 3 пъти през последните седмици. Единственото обяснение, което имам е, че нещата за мухльовците и лицемерите, които казах са верни и/или не ги възприемат, като директни обиди. Така че двойни стандарти и шуробаджанаштина има колкото си искаш.
Яго не е поставил никого на място, на Яго сме му подарили форум и той сега си играе на администратор. Случва се на почти всички, докопали се до власт.

Profile  

PostPosted: 10 Nov 2009, 19:37 
Върховен Адмирал

Абе все по-често гледам че се ползвам като някакъв антагонист. Начина на Авис не бил еди къв си! Авис иска да е неговото! и т.н. Страното е обаче че никой не казва какъв точно е начина на Авис и какво точно негово иска Авис. Те не го казват и за своето тъй като Яго си извъртя първоначалната позиция 50 пъти и още не съм наясно коя му е крайната - иска либерален форум или строг ред и дискусии за ролеви игри.

Та до обясня аз начина на Авис и искането на Авис, за да няма спекулации.

Авис няма против конкретно Яго да е администратор, няма против и Прунца да е администратор, до голяма степен на мястото на Яго щях да съм много по-тираничен реформатор и редовик. Но аз не искам мястото на Яго и никога не съм искал. Аз съм човек който първи доброволно напусна екипа - стария екип който беше достатъчно широк и с различни становища за да може наистина да представлява форума и в който никой нямаше абсолютната власт - всъщност никой от члоневете на екипа нямаше нищо повече от друг потребител освен праовто да гласува в Екипа. Но това е история за един форум който имаше 100 души посетители. За жалост някои хора подлъгани от съблазнителният вкус на "бързи решения" и "извънредни ситуации" решиха че трябва да има наказателни отряди и хора изпълняващи функция на цензори. Последният избран от Екипа администратор бе Станимир именно защото той не искаше да се ползва от властта си на администратор и прибягваше към нея изключително рядко, макар и не винаги справедливо. Но ние си го траехме, защото бе избран от демократично съставен екип на консенсуса и по идеята ако вземе да прекалява винаги може да го сменят. За жалост Станимир като Администратор надживя Екипа по една или друга причина.

Сега станимир е решил да се откаже от Администрирането и в това няма лошо и нещата можеха да станата по нормалния начин, ако не беше почнала глупостта с Яго "поел благородно на плещите си отговорността" при положение че никой нито му я е възлагал нито я е искал от него тази саможертва - която реално не е негова , а наша жертва.

Независимо кой би бил на мястото на Яго аз щях да съм също толкова яростно против него - тук става въпрос за принцип. Един човек няма право да решава за много други хора. Ако той има това право то трябва да има някаква основа - авторитет, делегиране на права, право на собственост. Правото на собственост можем да го отпишем веднага - дори чисто юредически Яго не е собственик на хостинга или домейна на форума. Правото му е делегирано от само един потребител на форума и то в разрез с действащи в този момент правила Следователно за никаква дори привидна лигитимност не може да става и въпрос. съответно аз отказвам да призная на Яго правото да ме модерира, наказва, редактира или да приценява кое мое мнение е съдържателно и кое е СПАМ. Между другото е добре да научите какво значи тази дума SPAM преди толкова често да я ползвате. В момента вие все едно казвате че има правило разрешаващо да се убиват кокошки и избивате евреи твърдейки че са кокошки. едновремено с това росно се борите с антисиметизма.

Но пак се отклоних. Какво искам и какво според мен е правилно в тази ситуация. Въпреки че ползвам повелителна форма имейте пред вид че това е мое мнение, а не абсолютна истина.

1. Правилното в тази ситуация да бъдат махнати всичките права на този форум - модераторски и администраторски и да остане само техническа поддръжка.
2. да се отвори тема в която който желае да може да предложи някой друг от форума да влезе в един учредителен съвет. Може например да се сложи изискване човека да е активен на този форум през последните 6 месеца.
3. ВСИЧКИ предложени (ако ще някой да предложи и Прунца - който искама или не вече е част от този форум) се събират в отделна секция и взимат решение по какъв начин да бъде управляват нози форум от тук нататък. Искат ли това да е форум изключително посветен на ролевите игри - как да бъде реализирано това, дали трябва всяка секция да има модератор, какви да са неговите права и задължения, какви да са допустимите наказания на форума, по какъв принцип да се извършва смяната на модераторите и и техническият администратор.

Ако тези хора решат да подарят форума на Яго във вечно доживотно ползване - ще замълча и ще си тръгна. Защото според мен тези хора ще са овце избрали си овчар който да ги юрка натам насам, но уважавам правото на хората да избират начина как тяхната общност да бъде организирана. Както и своето право доброволно да реша искам ли да остана в тази общност или не.

Както виждате не предлагам моят начин на управление, предлагам да се даде най-накрая на потребителите на този форум сами да изберат какво е добро за тях , а не да се сменят поредните месии които да водят народа към светлото бъдеще, а който не харесва тяхната визия за светло бъдеще - бан.

Лично аз дори не настоявам да бъде сред хората дето ще решават съдбата на форума в това събрание. Но ако поискат ще си дам и становището как именно трябва да бъде организиран НАШИЯТ НА ВСИЧКИ НИ форум с оглед на това колко потребители сме, какво се обсъжда и за какво се ползва основно.

Както винаги съм казвал никога не съм държал да имам власт, но това не значи че ще позволя да ми се отнема право на мнение и правото да го защитавам.

Тъй като знам че рано или късно явно това мое мнение също ще стигне до форума, както рано или късно до мен достигат малоумията обсъждани в задната стаичка - хубав ви ден.

П.С. И определено в никакъв от изброените случаи няма опция за тих и кротък Авис - Авис може да бъде убеден, но за това трябва нещо повече от празнословия и банове. Така че Яго ако реши да се застоява на админството лично го съветвам да остави бана ми перманентен, тъй като явно е неспособен аргументирано да си защитава позицията си пред мен и да отговаря на елементарни навеждащи въпроси.

Profile  

PostPosted: 10 Nov 2009, 20:32 
Лейтенант

Не мога да не отбележа за поредн път че всички опасения които имах за сливането се осъществиха... Сега имаме една по-лоша версия на Тивкариус и еднолична власт за пореден път.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 2 hours